logo1

درباره گواهینامه ایزو

iso 9001

درباره گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو چیست وبه چه کار ما می آید؟
سال های طولانی است که اصطلاح ایزو ازانواع مختلفی که دارد در میان مردم عمومیت پیدا کرده است. تا جایی که استانداردهای مربوط به گواهینامه ایزو بر روی محصولات و خدمات مختلف نشانگر داشتن برتری و امتیازات آن ها در مقایسه با نمونه های مشابه است. البته ناگفته نماند که تمامی این عناوین تنها مختص به کشور ما نیست. حال سؤال اینجا است که ایزو چیست؟ و استانداردهای مربوط آن شامل چه مواردی می باشد؟

واژه ی ایزو برگرفته از جمله International Organization for Standardization می باشد که به مفهوم سازمان استاندارد سازی جهانی اشاره دارد. در واقع این اصطلاح یک مجموعه از مؤسسات استاندارد بین المللی است که در 147 کشور دنیا بر پایه یک مرکز اصلی به نام شهر ژنو فعالیت دارد. به طوری که امروزه این گواهینامه در زمره معروف ترین و متداول ترین گواهینامه های مورد استفاده و به نوعی پایه آن قرار گرفته است. به طور کلی سازمان بین المللی iso با هدف توسعه استانداردها و فعالیت های نامحدود تجاری، تسهیل تبادلات تجاری کالاها و خدمات متنوع، بهبود همکاری کشورهای مختلف در محدوده های علمی و فنی و همچنین حکایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان کالا و خدمات مختلف به تدوین و بررسی استانداردهای فنی و اختیاری می پردازد. شایان ذکر است که تمامی این عوامل در نهایت به تولید و عرضه کالا و خدمات ایمن تر، مؤثر تر و بهداشتی تر منجر می شوند. این یعنی صدور گواهینامه iso.

استانداردهای گواهینامه ایزو چیست؟

آیا از استانداردهای گواهینامه ایزو اطلاع دارید
آیا می دانید استانداردهای گواهینامه ایزو کیفیت و مرغوبیت محصولات و خدمات شما را تضمین می کند؟

مشخصاً همگی ما پاسخ این سؤالات را می دانیم. سازمان بین المللی ایزو با معرفی نمودن 21991 استانداردهای جهانی بسیاری از فعالیت های دنیا را تحت پوشش خود قرار داد. همان‌گونه که موج آن، بسیاری از شرکت ها و سازمانی های مختلف را فراگرفته است. اهمیت گواهینامه ایزو و کاربردهای آن بر روی هر محصول یا خدماتی، بیانگر نظام مدیریتی و امنیتی و بهداشتی هر شغل می باشد. به عبارت دیگر نشان دهنده آن است که تمامی محصولات بر اساس یک نظام دقیق، تولید و طبقه بندی و در نهایت عرضه می شوند. به جرات می توان گفت استانداردهای گواهینامه ایزو که از پایه های اصلی و بسیار مهم علم و فناوری به حساب می آید نقش بسیار زیادی در پیشرفت صنعت و اقتصاد کشورهای مختلف را ایفا می کند. درادامه مقاله به معرفی تعدادی از استانداردهای معتبر گواهینامه ایزو می پردازیم:

ISO 14001 سیستم های مدیریت زیست محیطی

ISO 9001 استاندارد سیستم مدیریت کیفیت

OHSAS 18001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای

ISO 10002 سیستم مدیریت رسیدگی به شکایات مشتریان

ISO 10004 سیستم مدیریت سنجش رضایت مشتریان

ISO/TS 29001 سیستم مدیریت کیفیت در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

ISO/TS 27001 سیستم مدیریت امنیت اطلاعات

ISO 45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی و ...

مزایای اخذ گواهینامه ایزو

درباره مزیت های اخذ گواهینامه ایزو چه می دانید؟

یکی از مزیت های برتر اخذ گواهینامه ایزو این است که استانداردهای جهانی آن، این اعتماد و اطمینان را ایجاد می کنند که تمامی محصولات و خدمات تولید شده، در نهایت کیفیت و امنیت و اعتماد تولید و به بازار عرضه شده است. شایان ذکر است تمامی استاندارهای مربوط به گواهینامه بین المللی ایزو، به صورت یک سری برنامه های استراتژیک با هدف کاهش هزینه ها و اشتباهات و نیز افزایش میزان بهره وری کسب و کارها پیاده می شوند.

برای کسب اطلاعات بیشترو دریافت مشاوره رایگان در حوزه ی اخذ گواهینامه ایزو با مرکز رایان سرت تماس حاصل فرمایید.

موارد جستجو در اینترنت :

گواهینامه ایزو 9001، گواهینامه ایزو چیست؟، صدور ایزو، هزینه گرفتن ایزو، مشاوره ایزو، شرکت ایزو، گواهینامه ایزو 9001 چیست؟قیمت iso 9001، شرایط اخذ ایزو برای شرکتها، قیمت گواهینامه ایزو، هزینه مشاوره ایزو 9001، هزینه گرفتن استاندارد، هزینه استقرار ایزو، گرفتن ایزو برای شرکت، هزینه پیاده سازی ایزو،ایزو مخفف چیست، لیست استانداردهای ایزو، ایزو چیست pdf، ایزو چیست و انواع آن، انواع ایزو، استاندارد ایزو 9001 چیست، ایزو+pdf

  • تهران، صادقیه
  • 02144259582
  • --
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ارسال پیغام

  ایمیل ارسال نشد !   Your email has been sent.
بالا