logo1

مراجع صدور گواهینامه های ایزو

ISO 9001

CBها مراجع صدور گواهی نامه هستند و بر اساس وجود یک سیستم مدیریتی و سطح پیاده سازی سیستم در سازمان و سپس تایید نهایی ، گواهینامه ایزو صادر میکنند .هنگامی که گواهی نامه ایزو برای سازمان ها صادر می شود یعنی الزامات مد نظر استاندارد و همچنین CB رعایت شده است .

همانطور که اکثریت سازمان ها زیر نظر سازمان و نهاد بزرگتری مانند وزارت خانه ها و... هستند ، CB ها نیز زیر نظر مراجع بالاتر به نام accreditation body یا به صورت مخفف (AB) هستند، مراکز ملی استاندارد هرکشور معمولا AB هرکشور محسوب میشوند و در ایران هم سازمان ملی استاندارد ایران ABمحسوب می شود .

CBها برای تایید شدن نیاز به تایید مراجع AB دارند به این صورت که الزامات خواسته شده AB را فراهم می کنند و AB ها آن ها را تایید می کنند .

در گواهی نامه ISO اگر مرجع صادر کننده گواهینامه ISOمورد تایید AB باشد علاوه بر نام شرکت در خواست کننده گواهینامه ایزو ، نام و لوگوی CB و همچنین نام و لوگوی AB در کنار آن حک می شود که در اصطلاح به این نوع گواهینامه گواهینامه تایید شده می گویند .ولی اگر مرجع صادر کننده گواهی نامه iso مورد تایید AB نباشد نام و لوگوی AB حک نمی شود که اصطلاحا به آن گواهینامه تایید نشده می گویند .

مراحل نظارتی ایزو در سطح کلان نیز موجود می باشد ، بدین ترتیب AB ها نیز تحت نظارت مراجع بالاتر می باشند ، AB کشور های آسیایی و اقیانوسیه زیر نظر سازمان تایید صلاحیت آسیا و اقیانوسیه (PAC) ،AB کشورهای اروپایی و آمریکایی زیر نظر سازمان تایید صلاحیت آمریکا (IAAC) و ABکشور های آفریقایی زیر نظر سازمان تایید صلاحیت آفریقا (AFRAC) هستند .تمامی این سازمان ها نیز تحت نظارت و عضو مجمع بین المللی تایید صلاحیت (IAF) هستند .

AB ایران مرکز ملی تایید صلاحیت ایران (NACI) بوده که در سال 1382 به عضویت (IAF) در آمد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مرکز رایان سرت تماس حاصل فرمایید.
موارد جستجو در اینترنت :
گواهینامه ایزو، گواهینامه ایزو 9001، گواهینامه ایزو چیست؟، صدور ایزو، هزینه گرفتن ایزو، مشاوره ایزو، شرکت ایزو، گواهینامه ایزو 9001 چیست؟قیمت iso 9001، شرایط اخذ ایزو برای شرکتها، قیمت گواهینامه ایزو، هزینه مشاوره ایزو 9001، هزینه گرفتن استاندارد، هزینه استقرار ایزو، گرفتن ایزو برای شرکت، هزینه پیاده سازی ایزو،ایزو مخفف چیست، لیست استانداردهای ایزو، ایزو چیست pdf، ایزو چیست و انواع آن، انواع ایزو، استاندارد ایزو 9001 چیست، ایزو+pdf
  • تهران، صادقیه
  • 02144259582
  • --
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ارسال پیغام

  ایمیل ارسال نشد !   Your email has been sent.
بالا